Leiszmanioza – poznaj tropikalnego wroga

Wysoka gorączka, zniekształcenie nosa i ust, powiększenie śledziony to najczęstsze objawy choroby tropikalnej zwanej leiszmaniozą.

Jest to jedna z chorób tropikalnych wywoływana przez pasożyty rodzaju Leishmania, przenoszona przez kilka gatunków moskitów z rodzaju Phlebotomus.

Jak mogłem “złapać” chorobę tropikalną w Polsce?

Samica moskita Phlebotomus składa jaja w norach gryzoni, w starych budynkach, w korze drzew, w szparach ścian domów. W takich właśnie warunkach, zapewniających ciepło, wilgotność i pożywienie, rozwijają się niebezpieczne moskity. Spośród 500 znanych gatunków moskitów 30 z nich przenosi chorobę.
Obok człowieka leiszmanią zarażone są również zwierzęta dzikie i domowe, np. psy. Stanowią one tzw. rezerwuar pasożytów. Europejczycy zarażają się chorobą głównie poprzez wyjazdy do krajów tropikalnych, które są naturalną florą dla moskitów. Tam – jedno ukąszenie zarażonego moskita – może oznaczać chorobę i dla nas.

Dlaczego tak późno dowiedziałem się o chorobie?

Choroba rozwija się stopniowo i mija nawet kilka miesięcy zanim zostanie tradycyjnie rozpoznana. Dlatego tak ważne jest zrobienie profilaktycznie Mikroskopowego Badania z Żywej Kropli Krwi tuż po powrocie do kraju.
Każda wyprawa w tropiki niesie za sobą niebezpieczeństwo, że wrócimy z “pamiątką” w postaci choroby. Na szczęście istnieją badania, które skutecznie potrafią wyeliminować zagrożenie zarażeniem. Jednym z nich jest Mikroskopowe Badanie z Żywej Kropli Krwi.

Objawy Leiszmaniozy

Główne objawy choroby to m.in. gorączka, pocenie się, osłabienie, utrata wagi ciała. Później występują obrzęki, wodobrzusze, krwawienia z nosa i dziąseł a także powiększona śledziona. Co jednak najgorsze leiszmanioza jest początkiem kolejnych chorób, które pojawiają się wkrótce po zarażeniu.

Mikroskopowe Badanie z Żywej Kropli Krwi przeciwko chorobie

Chcesz się uchronić przed leiszmaniozą? Jest na to prosta metoda. Po powrocie z tropików zrób Mikroskopowe Badanie z Żywej Kropli Krwi. Dzięki interpretacji próbki Twojej Krwi specjalista biomedyczny szybko i skutecznie oceni, czy w Twoim organizmie zagnieździły się wirusy, bakterie – czy rozwija się choroba.

Każdą dolegliwość można usunąć. Trzeba tylko o niej wiedzieć!

Wczesne wykrycie każdej choroby pozwala skutecznie zwalczyć ją już w zarodku. Mikroskopowe Badanie Krwi jest odpowiedzią na nasz ciągły brak czasu, roztargnienie.
Badanie, które trwa jedynie 50 minut może dać Ci odpowiedź na pytanie dotyczące Twojego stanu zdrowia.
Nie czekaj! Już dziś poznaj Obciążenia Swojego Organizmu!
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM.
Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”.

Pomyśl o sobie – Zrób Mikroskopowe Badanie z Żywej Kropli Krwi

Docieramy do przyczyn i staramy się wyeliminować największe zagrożenia dla zdrowia i życia.
W REVITUM Mikroskopowe Badanie z Żywej Kropli  Krwi wykonują najlepsi specjaliści  biomedycyny.
Po dokładnej analizie specjaliści biomedycyny określają najważniejsze problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji, która skutecznie usunie Twoje dolegliwości. Co ważne – nie będzie konieczna zmiana diety bądź trybu życia.